تبلیغات
موزیک : آهنگ : دانلود - چند نکته برای بدنسازان

چند نکته برای بدنسازان

جمعه 7 آبان 1395 09:42 ب.ظ

 

چند نکته برای بدنسازان | پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ

 • چند نکته برای بدنسازان | پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ

  کارایی تمرینات با مقدار استفاده عضلات از غذاهای مصرفی برای تولید انرژی سنجیده می شود . راندمان عضلات نیز در محدوده ۱۶ تا ۲۷ درصد محاسبه می شود و این به آن معنی است که بدن ما فقط می تواند از یک چهارم کالری های مصرفی برای انقباض عضلات استفاده کند .

   مصرف تستوسترون و ریزش مو

  افزایش این راندمان ، عملکرد ورزشی فرد را بالا می برد. معمولا برای افزایش راندمان ورزشی افراد ، تکنیک ها و ابزارهای ورزشی را توصعه داده و ارتقاء می بخشند اما دانشمندان انگلیسی دریافتند استفاده از مکمل های حاوی نیترات مانند نیتریک اکسیدها با افزایش بازده شیمیایی غذاها ، راندمان ورزشی را افزایش می دهند . نیتزیک اکسید ، گازی است که از دیواره داخلی رگ ها متساعد می شود تا جریان و فشار خون را تنظیم کند . غذاها و محصولات مکملی حاوی نیترات عبارتند از مکمل نیتریک اکسید ، آرژنین ، عصاره چغندر و زالزالک.
  نیترات ها با افزایش جریان خون ، انتقال مواد مغذی به عضلات را نیز تسریع می کنند که خود باعث افزایش انرژی ورزشکار و تسریع در روند ریکاوری عضلاتش می گردد .

  چه مقدار لوسین مصرف کنیم؟
  لوسین یک اسید آمینه شاخه ای و از اجزای اصلی ساختار پروتئین هاست . این اسید آمینه همچنین به عنوان محرکی برای ساخت پروتئین ها عمل می کند . این حقیقت پیش از این آشکار شده ، اما مقدار مصرف لوسین مشخص نبود . به تازگی دانشمندان کانادایی دریافتند مصرف بیش از ۵۰۰ میلی گرم لوسین به ازاء هرکیلوگرم از وزن بدن ، باعث افزایش سطح آمونیاک خون می شود که برای اندام های داخلی مانند کبد و کلیه ها خطرناک است . ورزشکاران می توانند روزانه تا ۳۵ گرم لوسین مصرف کنند .

  شاخص گلیسمیک و استقامت
  محققان به تازگی دریافتند تفاوتی میان کربوهیدرات های با شاخص گلیسمیک بالا و پایین در وعده پیش از تمرین وجود ندارد . از دهه ۶۰ میلادی تا کنون اعتقاد بر این است که در وعده غذایی قبل از تمرین باید از کربوهیدرات ها به جای پروتئین ها و چربی ها استفاده کرد تا توان و استقامت را حین تمرین افزایش داد ، اما کدام نوع کربوهیدرات برای انجام این ماموریت مناسب تر است ؟ کربوهیدرات های با شاخص گلیسمیک بالا یا پایین ؟ محققان نشان دادند در فعالیتی مانند دویدن به مسافت یک کیلومتر ، مصرف هر دو نوع کربوهیدرات ، تاثیر یکسانی روی استقامت فرد دارند ، بنابراین در وعده پیش از تمرین شاخص گلیسمیک کربوهیدرات اهمیتی ندارد .

  نقش یکسان آب ، نوشابه های ورزشی و آب نارگیل
  جایگزین کردن آب از دست رفته بدن حین تمرین ، امری ضروری و لازم است ، و اگر این آب را در ساعات اولیه ریکاوری از طریق ادرار از دست بدهید ، نوع مایعی که جایگزین می کنید ، اهمین پیدا می کند . محققان نشان دادند که مصرف آب ، آب نارگیل و نوشابه های ورزشی در جایگزین کردن آب بدن نقش یکسانی دارند . البته ترکیب مایع ایده آل برای جایگزین کردن آب از دست رفته بدن در ورزش ، همچنان مورد بحث و جدل بین محققان است .
  مصرف تستوسترون و ریزش مو
  جالب است بدانید هورمون های آندروژن مانند تستوسترون باعث افزایش رویش مو می شوند . اما در الگوی تاسی مردان ، این هورمون باعث افزایش رویش مو در صورت و ریزش بیشتر موهای سر می گردد . یک تحقیق دانشگاهی نشان داده است ، گیرنده های تستوسترون در فولیکول های مو در سر افرادی که به طور ژنتیکی مبتلا به تاسی سر هستند ، بیشتر است ، بنابراین مصرف داروهای هورمونی ریزش موی سر این افراد را بیش از پیش افزایش خواهد داد .


برچسب ها: چند ، نکته ، برای ، بدنسازان ،